Kryzys wymusza nadzwyczajną reakcję

2 kwietnia 2020

Kryzys wymusza nadzwyczajną reakcję

To, co w normalnej sytuacji gospodarczej wydaje się nie do pomyślenia, w sytuacji szoku, jaki przyniosła epidemia koronawirusa, zyskuje akceptację ekspertów – wynika z kolejnej edycji Panelu Ekonomistów Polskich. Tym razem wypowiadali się oni na temat tego, jak państwa powinny zareagować na to, co gospodarce zgotował COVID-19.

Znaczne zwiększenie wydatków budżetowych I znaczne obniżenie wpływów podatkowych w obliczu epidemii covid. Skutkujące istotnym wzrostem Deficytów finansów publicznych jest właściwym

Sposobem przeciwdziałania konsekwencjom recesji W polsce w najbliższych kwartałach.

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

: Wprowadzanie tych rozwiązań raczej oddalałoby nas zamiast przybliżać do celu, jakim jest powstrzymanie

epidemii, umożliwiające przywrócenie normalnego funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki. W ten sposób, na skutek np. kontroli cen, tłumione byłyby bowiem bodźce do silniejszego angażowania mocy wytwórczych i zwiększania podaży tych produktów, które nagle okazały się nam tak bardzo potrzebne w dużych ilościach – środków ochrony czy aparatury medycznej.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna