Branża beauty wie, czego chce

12 maja 2020

Branża beauty wie, czego chce

Rząd zapowiada odmrożenie następnych branż. Mają to być salony kosmetyczne i fryzjerskie oraz gastronomia. Szczegółów na razie brak

Wciąż nie ma konkretnej daty wejścia w życie III etapu odmrożenia gospodarki, który m.in. pozwoli na otworzenie restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz umożliwi organizację imprez do 50 osób. Z wczorajszych zapowiedzi Jadwigi Emilewicz, minister r ozwoju, wynika, że w najlepszym scenariuszu nastąpi to w drugiej połowie maja. Poinformowała ona też, że jeszcze w tym tygodniu dla odmrażanych branż resort opublikuje wytyczne.

Oszacowanie strat wynikających z zamrożenia gospodarki na czas pandemii jest niezwykle trudne zważywszy na brak historycznego precedensu. Istnieją jednak szacunki ekspertów, oparte na założeniach co do stopnia zamknięcia poszczególnych części polskiej gospodarki. Wyniki tych prognoz wahają się od 0,2 proc. PKB tygodniowo według analityków ING po 0,62 proc. PKB tygodniowo według obliczeń ekspertów Konfederacji Lewiatan i

Federacji Przedsiębiorców Polskich

. To oznacza, że przez sześć tygodni najsurowszych obostrzeń (od 15 marca do 4 maja, gdy dokonano pierwszych rozluźnień), gospodarka mogła stracić od 27 mld zł do nawet 84 mld zł.

Źródło: Puls Biznesu