Dobra zmiana w gospodarce?

1 października 2020

Dobra zmiana w gospodarce?

Zniknąć mają cztery resorty gospodarcze, wraca koncepcja, by rozwojem i pracą zarządzała jedna osoba. Nie jest jednak pewne, że przyniesie to pozytywne efekty.

– Rekonstrukcja rządu ma charakter bardziej strukturalny niż personalny – mówił w środę premier Mateusz Morawiecki, przedstawiając swój nowy gabinet. Przekonywał, że celem tych zmian ma być poprawa efektywności działań rządu, usprawnienie procesów decyzyjnych i organizacyjnych po to, byśmy mogli jak najlepiej odpowiadać na wyzwania związane z kryzysem gospodarczym.

– Dobrym ruchem jest połączenie w jednym resorcie kompetencji w zakresie rozwoju i rynku pracy – zauważa

Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich

. – Może to sprzyjać efektywności w zarządzaniu szeroko rozumianą gospodarką – dodaje.

Źródło: Rzeczpospolita