Ustawa 6 proc. PKB to za mało, by naprawić system ochrony zdrowia

6 maja 2021

Ustawa 6 proc. PKB to za mało, by naprawić system ochrony zdrowia

W dłuższej perspektywie czasowej powinniśmy zacząć mówić o nowych rozwiązaniach, np. składce pielęgnacyjnej – mówił Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia, podczas debaty DGP poświęconej rekomendacjom zmian finansowania systemu lecznictwa.

Niezwykle ważne jest też uporządkowanie systemu ubezpieczenia zdrowotnego w zakresie chociażby KRUS – dodał Gadomski. Pozostali uczestnicy, widząc konieczność zwiększania wysokości składki zdrowotnej, zastanawiali się również, jakich innych reform potrzebuje ochrona zdrowia.

Marek Kowalski przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich

: Zadałbym pytanie z punktu widzenia gospodarki: a ile potrzeba? W roku 2020 r. mieliśmy 256 mln dni zwolnień lekarskich. To się przełożyło na 8,4 mld zł bezpośredniego finansowania przez pracodawców.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna