„Sektorowy lockdown” i „wariant hybrydowy”. Rząd szykuje się na czwartą falę

22 lipca 2021

„Sektorowy lockdown” i „wariant hybrydowy”. Rząd szykuje się na czwartą falę

Nie ogólnopolski, nie regionalny, lecz sektorowy – taki lockdown rozważany jest przez rząd w związku ze spodziewaną za kilka tygodni czwartą falą zachorowań. Co to oznacza i czy będzie dotyczyć tylko niezaszczepionych?

Lockdown w Polsce został bardzo mocno ograniczony, obostrzenia wciąż jednak obowiązują. Polacy muszą stosować się do ograniczenia liczby osób mogących przebywać w sklepach, korzystających z usług przedsiębiorców czy nocujących w hotelach.

Federacja Polskich Przedsiębiorców

oraz Pracodawcy RP wystosowali do rządu apele o zmianę prawa tak, by umożliwić przedsiębiorcom możliwość odmowy dopuszczenia osoby niezaszczepionej do pracy oraz możliwość nieobsługiwania klientów, którzy nie poddadzą się zabiegowi. Taka strategia ograniczyłaby straty o 70 procent.

Źródło: Radiozet.pl