Organizatorzy koncertów, targów i szkoleń dostaną kolejne wsparcie

12 sierpnia 2021

Organizatorzy koncertów, targów i szkoleń dostaną kolejne wsparcie

Rząd szykuje tarczę antykryzysową, która ma objąć przede wszystkim branżę eventową – dowiedział się DGP. Przedsiębiorcy działający w tym sektorze będą mogli liczyć na kolejne postojowe i zwolnienie ze składek do ZUS za maj.

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, które czuwa nad przygotowaniem przepisów w tym zakresie, wyjaśnia, że wprowadzenie kolejnych regulacji pomocowych wynika z konieczności zapewnienia dodatkowego wsparcia przedsiębiorcom działającym w branżach szczególnie mocno dotkniętych konsekwencjami gospodarczymi epidemii COVID-19.

– Na pewno konieczny jest dialog z biznesem w celu identyfikacji obszarów, w których wciąż występują problemy związane z obostrzeniami spowodowanymi epidemią. Branża eventowa na pewno do nich należy – mówi

Łukasz Kozłowski z Federacji Przedsiębiorców Polskich

.