Droga do niezależności energetycznej Polski wiedzie przez OZE

30 czerwca 2022

Droga do niezależności energetycznej Polski wiedzie przez OZE

Bariery regulacyjne mają konkretny wymiar ekonomiczny.

Mix energetyczny ma z kolei bezpośredni związek z bezpieczeństwem energetycznym. Co zyska Polska na rozwoju energetyki wiatrowej? Odpowiada Olga Sypuła, Country Manager w European Energy w Polsce.

OS: Będąc członkiem PSEW jesteśmy w stałym dialogu z ministerstwami. Dwa miesiące temu PSEW wraz z innymi czołowymi stowarzyszeniami w sektorze OZE i innymi stowarzyszeniami biznesowymi (m.in. Konfederacją Lewiatan,

Federacją Przedsiębiorców Polskich

i Związkiem Gmin Wiejskich RP) wystąpiło z apelem do polskiego rządu o odblokowanie potencjału energetyki wiatrowej na lądzie – dla bezpieczeństwa energetycznego i niepodległości Polski.

Źródło: Teraz-srodowisko.pl