Piotr Leonarski

Ekspert ds. podatkowych

Ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich ds. podatkowych. Adwokat i doradca podatkowy. Partner kierujący praktyką podatkową w kancelarii LSW.

Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych i krajowych kancelariach prawnych oraz firmach doradczych. Pracował również w Ministerstwie Finansów, gdzie reprezentował Polskę w gremiach UE zajmujących się podatkami pośrednimi. Pełnił też rolę wewnętrznego doradcy podatkowego w jednej z największych polskich instytucji finansowych.

W swojej pracy zajmuje się zarówno podatkami pośrednimi (VAT, akcyza, cło), ale także kwestiami związanymi z podatkami dochodowymi, szczególnie w obszarze fuzji i przejęć oraz zachęt dla działalności innowacyjnej.

Reprezentuje podatników przed organami podatkowymi i sądami. Jest wykładowcą aplikacji adwokackiej w zakresie podatków oraz autorem szeregu artykułów i komentarzy w mediach w obszarze podatków.