Konferencja prasowa pt. „Plan ratunkowy dla ochrony zdrowia”

Konferencja / Warszawa, Centralny Dom Technologii (ul. Krucza 50)

16/10/2024

Federacja Przedsiębiorców Polskich zaprasza  na konferencję prasową pt. „Plan ratunkowy dla ochrony zdrowia”, która odbędzie się 16 października 2024 r. o godz. 11.00 w Centralnym Domu Technologii (ul. Krucza 50) w Warszawie.

Problemy z płynnością finansową systemu ochrony zdrowia stanowią coraz większe wyzwanie, a ich skutki odczuwają zarówno pacjenci, jak i przedsiębiorcy. Federacja Przedsiębiorców Polskich zaproponuje umowę społeczną, której celem jest poprawa wydolności systemu ochrony zdrowia, która daje szansę na ograniczenie absencji pracowników i przyspieszenie ich powrotu na rynek pracy.

Podczas konferencji zaprezentujemy plan konkretnych, systemowych rozwiązań, które rozpoczną proces przywrócenia płynności płatnika publicznego oraz rozwoju systemu ochrony zdrowia:
•⁠  ⁠propozycje znaczącego zwiększenia finansowania ochrony zdrowia;
•⁠  ⁠metody zintegrowanego zarządzania leczeniem oraz świadczeniami z ubezpieczenia społecznego;
•⁠  ⁠sposoby na kontrolę wzrostu zobowiązań w ramach systemu ochrony zdrowia.