Akcja Waloryzacja

WYKONAWCA NIE MOŻE DOPŁACAĆ DO KONTRAKTÓW!

W związku z aktualną sytuacją gospodarczą, która wpływa na zwiększenie kosztów realizacji zamówień publicznych i skutkuje utratą ekwiwalentności świadczeń stron umowy, Federacja Przedsiębiorców Polskich apeluje o waloryzację umów i przywrócenie naruszonej równowagi ekonomicznej w realizowanych kontraktach.

Obecnie wykonawcy dużych, wieloletnich kontraktów publicznych – na przykład usługi sprzątania, w tym szpitali, ochrony, usługi pomocowej – działają na granicy opłacalności. Oznacza to, że wykonawcy kontraktów muszą w swoich budżetach odnaleźć środki niezbędne do realizacji usługi, którą wykonują na rzecz instytucji państwowych i samorządowych. Przyczyną jest wysoka inflacja –zamawiający nie chcą waloryzować kontraktów o wskaźniki inflacji. Do tego dochodzi presja płacowa wynikająca ze wzrostu płacy minimalnej. Dlatego apelujemy do wszystkich wykonawców, aby walczyli o swoje prawa i waloryzację kontraktów. Tylko dzięki temu będą mogli wypłacać godziwe wynagrodzenie swoim pracownikom!

Dołącz do nas! Zwaloryzuj swoje kontrakty!

Zmień umowę, waloryzuj, przywróć równowagę ekonomiczną stron! Koszty wzrosły nadzwyczajnie! Działaj!

Masz pytania? Zadaj je naszemu ekspertowi! 

Grzegorz Lang jest do Państwa dyspozycji pod adresem grzegorz.lang@federacjaprzedsiebiorcow.pl oraz w każdy wtorek w godzinach 10:00 – 12:00 pod numerem telefonu 605 609 659.

Krok po kroku

Opinie prawne

Video

Informacje prasowe

Media o waloryzacji