Spotkanie regionalne w Kielcach na temat sygnalistów

Spotkanie / Kielce

31/10/2024 - 31/10/2024

ŚWIĘTOKRZYSKA FEDERACJA PRZEDSIĘBIORCÓW POLSKICH

zaprasza na spotkanie regionalne:

Stosowanie przez przedsiębiorców nowej ustawy o ochronie sygnalistów

31 października br. godz. 12.00

Hotel TARA, Kielce

udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY!

Agenda:

1. Wprowadzenie do tematu: znaczenie ustawy o ochronie sygnalistów w kontekście nowych obowiązków nałożonych dla pracodawców, ale także przejrzystości biznesu i budowania zaufania.
  2. Definicja sygnalisty: kto może nim być?
  3. Kluczowe aspekty ustawy, mające bezpośredni wpływ na działalność przedsiębiorców.
  4. Procedura zgłaszania nieprawidłowości  i jej wdrożenie: opracowanie szczegółowych zasad zgłaszania nieprawidłowości, dostosowanych do specyfiki przedsiębiorstwa.
  5. Pierwsze doświadczenia związane z wdrożeniem systemu zgłoszeń wewnętrznych na podstawie nowej ustawy.
  6. Szkolenie pracowników: informowanie pracowników o procedurze i ich prawach oraz obowiązkach.
  7. Regularna aktualizacja procedury: dostosowywanie procedury do zmieniających się przepisów i potrzeb przedsiębiorstwa.
  8. Konsekwencje nieprzestrzegania przepisów – sankcje karne i odpowiedzialność cywilna.
  9. Znaczenie proaktywnego podejścia: wdrożenie procedury zgłaszania nieprawidłowości jako inwestycja w przyszłość przedsiębiorstwa.
  10. Korzyści długofalowe: budowanie kultury organizacyjnej opartej na uczciwości i transparentności.