Radosław Rutkowski

Prezes Lubuskiej Federacji Przedsiębiorców

Prezes Lubuskiej Federacji Przedsiębiorców, rodowity lubuszanin, od 18 lat związany z biznesem. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Filmowej, od 2006 roku założyciel agencji filmowej Intensive Group, realizującej różnorodne produkcje filmowe, takie jak filmy dokumentalne, reportaże i teledyski muzyczne, m.in. dla TVP.
Od 2018 roku związany z branżą energetyczną i odnawialnymi źródłami energii. W 2021 roku objął stanowisko prezesa zarządu spółki AstroEnergy, która pod jego przewodnictwem stała się liderem rynku OZE w województwie lubuskim, zdobywając nagrody Lubuskiego Lidera Biznesu. Autor prezentacji „Symbioza technologii z naturą”, prezentującej innowacyjne rozwiązania przyszłości w zgodzie z duchem ekotransformacji i bezpieczeństwem energetycznym.