search
menu menu_open

Urszula Ciołeszyńska

Prezes Zarządu FPP Regionu Opolskiego

Urszula Ciołeszyńska

Ekonomista, Przedsiębiorca, Działacz Społeczny i Humanitarny.

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Zanim założyła własną firmę – Agencję Promocji Gospodarczej pracowała na wysokich stanowiskach w administracji publicznej i w korporacjach międzynarodowych.

Mianowana przez Komisję Europejską w 2009 roku na Ambasadorkę Europejskiej Sieci Przedsiębiorczości Kobiet kontynuuje ten projekt w Polsce: jako założycielka i prezes fundacji Polska Sieć Ambasadorów Przedsiębiorczości Kobiet oraz współzałożycielka Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet (obydwie organizacje promują pozytywny wizerunek przedsiębiorczych kobiet i wspierają kobiety, które zakładają swoje firmy).

Jest absolwentką “International Visitor Leadership Program” na zaproszenie Departamentu Stanu USA i członkiem Stowarzyszenia Alumni zrzeszającego absolwentów programów wymiany i wizyt studyjnych finansowanych przez rząd USA.

Od wielu lat aktywnie angażuje się w projekty humanitarne o zasięgu lokalnym oraz międzynarodowym i szeroko pojętą pomoc potrzebującym. Współzałożyciel Lions Club Opole, należącego do Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów Lions – jednej z największych, organizacji humanitarnej na świecie, której zarząd w 2008 r przyznał prestiżowy tytuł Ambasadora Dobrej Woli Lions Clubs International za efekty działalności społecznej i humanitarnej w wielu krajach na świecie.

Posiada doświadczenie w usługach doradczych i pozyskiwaniu środków z funduszy UE na rozwój i wdrażanie nowych technologii w przedsiębiorstwach.

Autor książek i podręczników o tematyce przedsiębiorczości. Prelegent na międzynarodowych konferencjach, moderator, mentor, trener na warsztatach.